İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hakkımda

1986 yılında Kahramanmaraş’ta doğdum. 2004 yılında Afşin Anadolu Lisesi’nden, 2008 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezun oldum.

Mezun olduktan hemen sonra çalışma hayatıma İstanbul’da başladım. Beş yıl çalıştığım ilk iş yerimde çeşitli web projelerinde yer aldım, tasarım ve içerik yönetimi görevlerinde bulundum. Bu süre zarfında basılı yayınlar için içerik üretmeye ve editörlük ile ilgilenmeye başladım.

2013 yılının son aylarında İHH‘nın Yayınlar biriminde çalışmaya başladım. Halen burada tasarımla birlikte web ve mobil projelerden kopmadan içerik yazıyor, veri madenciliği yapıyorum. İşimin büyük bir kısmını ise basılı ve dijital yayınlar için editörlük görevi kapsıyor. Kullanıcı deneyimi tasarımı, anlatı ve hikaye tasarımı, içerik pazarlama, dijital reklamcılık, senaryo yazarlığı, veri madenciliği, veri gazeteciliği, fotoğrafçılık ve yeni medya ilgilendiğim konular arasında yer alıyor. Çeşitli gazete ve dergilere, özellikle yurtdışı seyahatlerimle ilgili yazılar gönderiyorum.

Paylaşımlar için Twitter, Medium ve Instagram kullanıyorum. 2008’den bu yana blog yazıyor; daha önce kimler tarafından ayak basıldığını merak ettiğim yerlere dair kısa notlar içinse @sokaktakitarih hesabını kullanıyorum.

Tasarım, sinema, tarih, teknoloji ve matematik ile özel olarak ilgileniyor; kamp yapmayı, okumayı ve seyahat etmeyi ayrıca seviyorum.

Evliyim, Meryem’in babasıyım.