İngilizce öğrenmek için YouTube kanalları

İşe gelip giderken uzun zamandır çeşitli İngilizce podcast yayınlar dinliyorum. Kulak aşinalığı için çok faydasını gördüğümü söyleyebilirim. Birkaç ay önce bu yayınlardan şuradaki yazıda bahsetmiştim. Bunlara ek olarak faydalandığım diğer bir alan ise YouTube. İngilizce öğrenmek için dil seviyenize göre onlarca faydalı kanala ulaşmanız bu güzel teknoloji sayesinde mümkün. Takip ettiğim podcast yayınlardan sonra İngilizce öğrenmek ve geliştirmek için faydalandığım YouTube kanallarından da bahsetmek istedim.

İngilizce Konu Anlatımı

İngilizce Öğretmeni Özer Kiraz’ın konu konu dersler hazırladığı bir kanal. Özellikle dil bilgisi alanında oldukça faydalı. Kanalda paylaştığı, Türkçe anlattığı 100 dersi tamamladığınızda iyi bir seviyeye gelebilirsiniz.

Learn English with EnglishClass101.com

Alisha’nın sunumuyla günlük kullanımlar, kelimeler, deyimler, diyaloglar, pratik bilgiler. Birçok konuya bu kanaldan ulaşabilirsiniz. EnglishClass101 ekibinin diğer diller için hazırladığı kanallara da göz atmanızda fayda var.

VOA Learning English

Seviyenize göre İngilizce öğrenebileceğiniz bir başka kanal. VOA’nın sitesi gibi YouTube kanalı da oldukça zengin. Günlük diyaloglar ve dil bilgisi üzerine yoğunlaşmış durumda.

Smrt English

Basit, orta, ileri, akademik düzeyde olmak üzere seviyelerine göre ayrılmış dersleri ayrı birer öğretmen sunuyor. Her bir seviye için açılmış listelerdeki konuları sırayla takip edebilirsiniz.

Daily English

Kısa, öz, pratik. Tamamen günlük deyimlerin nasıl kullanıldığını anlatıyor desem yanlış olmaz sanırım. Podcast yayını gibi videoları da oldukça faydalı.


Beğendiyseniz tavsiye etmeyi unutmayın.
 
Previous Article
Next Article

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir