İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hakkımda

1986 yılında Kahramanmaraş’ta doğdum. 2004 yılında Afşin Anadolu Lisesi’nden, 2008 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. O tarihten bu yana bu yana medya, yayıncılık ve sivil toplum kuruluşu sektörlerinde kurumsal düzeyde çalışmaktayım.

Beş yıl çalıştığım ilk iş yerimde çeşitli web projelerinde yer aldım, tasarım ve içerik yönetimi görevlerinde bulundum. Bu süre zarfında basılı yayınlar için içerik üretmeye ve editörlükle ilgilenmeye başladım.

Sonraki beşinci yılıma denk gelen ikinci iş yerimde web ve mobil projelerden kopmadan içerik yazarlığı yaptım. İşimin büyük bir kısmını da basılı ve dijital yayınlar için editörlük görevi kapsadı. Bu görev esnasında çalıştığım projelerde veri toplama, doğrulama, kazıma, analiz süreçlerden geçirme, raporlama, görselleştirme konularıyla birlikte analitik ve iş zekası alanına yoğunlaştım. Editörlüğün ardından çalıştığım kurumun ürettiği verilerin daha verimli analitik süreçlerden geçirilmesi, raporlama ihtiyaçlarının uluslararası standartlara uygun olarak yapılabilmesi, bağışçı ve denetleyiciler nezdinde hesap verebilirlik ve şeffaflık duyarlılığının geliştirilmesi görevinde bulunuyorum. Veri Okuryazarlığı Derneği üyeliği gibi çeşitli topluluklarda yer alarak veri ile alakalı her alanı güncel olarak takip etmeye, günceli işime yansıtmaya çalışıyorum.

Kullanıcı deneyimi tasarımı, anlatı ve hikaye tasarımı, içerik pazarlama, dijital reklamcılık, senaryo yazarlığı, veri analitiği, veri gazeteciliği, veri hikayeciliği, veri görselleştirme, fotoğrafçılık ve yeni medya ilgilendiğim konular arasında yer alıyor. Çeşitli gazete ve dergilere, özellikle yurtdışı seyahatlerimle ilgili yazılar gönderiyorum.

Tasarım, sinema, tarih, teknoloji ve matematik ile özel olarak ilgileniyor; kamp yapmayı, okumayı ve seyahat etmeyi ayrıca seviyorum.

Evliyim, Meryem’in babasıyım.